Tipy na dovolenou v karavanu

Toužíte po svobodě pohybu a zvažujete, že vyrazíte na dovolenou v karavanu? Míst, která se dají objevit, je jistě velká spousta, ať už na dovolenou v obytném automobilu vyrazíte po silnicích České republiky a nebo do zahraničí. Evropa skýtá opravdu nepřeberné množství krásných míst, ať už se bavíme o kempování v Chorvatsku, Itálii, Francii a nebo překrásných severských zemích, jako je na příklad Norsko, Finsko či Švédsko. Na této stránce bychom vám rádi přinášeli tipy na zajímavá místa, kam s karavanem vyrazit.

Kam na dovolenou v obytném autě v České republice

V České republice je spousta krásných míst, která stojí určitě za to vidět na vlastní oči a strávit zde několik dnů a blíže je prozkoumat. Síť autokempů je u nás poměrně dobře rozvinutá a můžete většinou rozdělávat oheň, dost často bývají kempy u jezer nebo řek, takže máte po ruce i koupání a vodní radovánky. Pojďme se podívat na pár zajímavých míst, která stojí za to navštívit, vidět a zažít na vlastní kůži.

 1. Vodní dílo Nové Mlýny, Jižní Morava

Toto uměle vybudované vodní dílo se skládá ze tří vzájemně propojených nádrží a je lemováno nádherným prostředím Pavlovských vrchů a Chráněné krajinné oblasti Pálava. Více informací o tom, jak se jmenují které nádrže, kdy tato přehrada vznikla a další informace si můžete přečíst v tomto stejnojmenném článku Vodní dílo Nové Mlýny na webu ŽivotNaCestách.cz. V okolí této přehrady najdete hned několik kempů. Jeden z nich je na příklad v Yacht Clubu Pavlov na dolní nádrži, kde jsou kolem ještě další dva kempy. Další, poměrně hodně známý je autekemp ATC Merkur Pasohlávky na horní nádrži. Před tímto autokempem bylo nedávno otevřeno nejmodernější zábavní centrum v České republice – Aquland Moravia, kde se jistě do sytosti vyřádí celá rodina a pokud ne, můžete si jít zajezdit wakeboarding do Wake Parku Merkur, který je přímo v areálu kempu.

Tipy na zajímavá místa v okolí:

2. Camping Vranovská pláž na Vranovské přehradě

Vranovská přehrada je opravdu moc krásné a kouzelné místo, na které jezdíme již léta, ale pořád se sem rádi vracíme. Camping Vranovská pláž je skvěle vybavený autokemp, kde máte opravdu veškeré zázemí. Místo, které je vhodné jak pro aktivní dovolenou, tak pro relax a odpočinek u vody. Ideální je s sebou v karavanu rovnou vézt i horská kola a využít pobytu zde k prozkoumání krásného národního parku Podyjí. Informace o tomto kempu si můžete přečíst krásně shrnuté do článku s názvem Campin Vranovská pláž na Vranovské přehradě na webu ŽivotNaCestách.cz.

Tipy na zajímavá místa v okolí:

Kam na dovolenou v karavanu v Evropě

Chorvatsko:

 1. Národní park Plitvická jezera
 2. Ostrov Krk
 3. Kamp Straško, ostrov Pag, Novalja
 4. Laguna, Poreč
 5. Camping Adriatic – hned několik kempů v Chorvatsku
 6. Camping Village Poljana, ostrov Mali Lošinj

Itálie:

 1. Jezero Lago di Garda a jeho okolí
 2. Benátky
 3. Vojenské historické muzeum Rovereto

Norsko:

 1. Stěna Trollů
 2. Národní park Rondane

Švýcarsko:

 1. Hora Pilatus
 2. Verkehrshaus, Luzern

Slovinsko:

 1. Národní park Triglav

Pokud máte nějaké další zajímavé tipy, kam vyrazit na dovolenou v karavanu, budeme rádi, když nám je zašlete na adresu info@vkaravanu.cz.